VĚDCI Z MATEŘSKÉ ŠKOLY

Anotace

• Proč? Otázka dětí, která je pro ně typická, a právě na základě této otázky vznikají nevšední projekty. Můžeme zmínit například „Proč má vejce skořápku?“ nebo „Proč kopřiva pálí?“. Tyto projekty jsou koncipovány tak, aby díky nim děti samy přišly na odpověď. Projekty připravují studenti Učitelství pro mateřské školy a jsou založeny a skupinové bázi.

Průběh

• Děti přicházejí do připraveného prostředí pro rozvoj přírodovědného poznávání dětí. Jsou motivovány otázkami a aktivitami studentů Učitelství pro mateřské školy. Děti pracují v centrech aktivit, přičemž každé centrum má svou roli v rámci položené motivační otázky. Závěrem projektu děti dokážou na tuto otázku odpovědět.

Délka

• 50 minut

Další informace

• Projekty jsou připravovány jako součást praxe studentů Učitelství pro mateřské školy. Podílí se jak na přípravě, tak i na realizaci jednotlivých aktivit, a to pod odborným dohledem pracovníků Ústavu školní pedagogiky FHS.
  • Pro rezervaci termínu nebo získání bližších informací kontaktujte Mgr. Petru Trávníčkovou na adrese ptravnickova@utb.cz.