Mezinárodní vztahy

Výjezdy pro studenty

Jet na Erasmus+ znamená v jazyce vysokoškoláků totéž jako jet studovat do zahraničí. Jedná se o bezesporu nejrozšířenější program pro pobyty na území Evropy. Pokud vám je ale Evropa malá, pak je nejběžnější variantou zmiňovaný Freemover, se kterým můžete odcestovat i do Asie, nebo Ameriky.
Kromě toho existuje ale daleko víc možností, jak si rozšířit obzory.

Přes léto se sice nestuduje, můžete ale využít možnosti a přihlásit se na pracovní stáž v zahraničí. Nenechte si ujít příležitost procestovat celé léto, zapojit se do praxe v oboru a získat tak zkušenosti pro vaše CV. Stejně jako u studijních pobytů  programů Erasmus+, můžete vyjet na pobyty  Freemovers takřka kamkoli na světě.

Prezentace pro studenty k studijním a pracovním stážím a administraci mobilit:

• Informace pro studenty vyjíždějící na studijní pobyt Erasmus+ a Freemover v prezentaci zde.
  • Informace pro studenty vyjíždějící na pracovní stáž Erasmus+ a Freemover v prezentaci zde.

Další informace naleznete zde.

Video ke shlédnutí zde.

Absolventská stáž

Na absolventskou stáž se mohou přihlásit studenti končících ročníků bakalářského, magisterského nebo doktorského stupně denního i kombinovaného studia.
Abyste mohli realizovat absolventskou stáž, musíte se přihlásit přes konzorcium WorkSpace Europe před složením státnic a na stáž vycestovat až po úspěšně absolvovaných státnicích. Stáž musí být absolvována nejpozději do 12 měsíců po státnicích.
Všechny podrobné informace najdete na www.workspaceeurope.cz.

DO JAKÉHO KONTINENTU SE HODÍŠ?

Na co máš největší chuť?

A) Churros
B) Burger s hranolkami
C) Čočková polévka
D) Sushi
E) Quiche
F) Boloňské špagety

Jaký je tvůj oblíbený sport?
A) Tanec
B) Hokej
C) Běh
D) Turistika
E) Plavání
F) Lyžování

Co rád/a děláš ve volném čase?
A) Chodím na párty
B) Sleduji fotbal
C) Chodím do přírody
D) Učím se
E) Sportuju
F) Odpočívám

Jaké přídavné jméno tě vystihuje?
A) Pozitivní
B) Komunikativní
C) Uzavřený/á
D) Pracovitý/á
E) Aktivní
F) Přátelský/á

V pátek večer by sis nejradši dal:
A) Koktejl
B) Tequillu
C) Nealko
D) Saké
E) Rum
F) Pivo

Tvoje nejoblíbenější ovoce:
A) Banán
B) Avokádo
C) Ananas
D) Liči
E) Papája
F) Jablko

Co tě nejvíc baví o prázdninách?
A) Festivaly
B) Trávení času s kamarády
C) Turistika
D) Exotická dovolená
E) Pobyt u moře
F) Poznávací zájezd

Nejvíce odpovědí:
A) Protancuj nespočet párů bot v rytmu latinsko-amerických melodií plných radosti a veselí. Vydej se na stáž do míst, kde lidé neřeší, jaké starosti přinese zítřek. Zažij pestrost Jižní Ameriky!
B) Vydej se za velkou louži a prozkoumej multikulturní kontinent s širokou škálou lidských vlastností a zvyků. Na své si přijde milovník přírody i velkých metropolí. Do Severní Ameriky se vydej na nevyzpytatelnou jízdu plnou překvapení!
C) Jsi člověk, který se nebojí překonat předsudky ostatních a objevovat místa na která na Instagramu nenarazíš. Naplno si užíváš zvýšenou hladinu adrenalinu v krvi, která tě táhne za dobrodružstvím. Vyraz do Afriky a překonej sám sebe i ostatní!
D) Orientace ti není cizí ani v zemi, kde nerozumíš ani za mák. Ochutnej vyrovnaný způsob života se špetkou exotického koření. Potřebuješ se odreagovat a změnit prostředí. Nevadí ti ostrá jídla, všude plno lidí a hůlky na místo příborů. Kup si letenku do Asie a zažij vyrovnání svojí duše!
E) Jsi člověk, který se nikam nežene a nejradši se vyvalí na pláži s drinkem v ruce. Odjeď na opačnou stranu planety za nejpohodovějším pobytem tvého života. Vyjeď do Austrálie a nalaď se na jeden z nejvtipnějších přízvuků současnosti.
F) Cestování do exotických zemí není moc pro tebe a radši jezdíš někam, kam za tebou můžou přijet kamarádi na víkend. Získej dlouhodobá přátelství v rámci starého kontinentu! Vyraz na Eurotrip zakončený pobytem v jedné z evropských zemí. Určitě si to maximálně užiješ!