Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

O fakultě

Nejste milovníci technických předmětů, ale baví Vás obory, které se zaměřují na člověka? Pak vítejte na Fakultě humanitních studií (FHS).

Na FHS můžete rozvíjet svůj talent na jazyky, budete si například moci přečíst knihu v originále nebo se podívat na film v původním znění bez titulků či bez českého dabingu. Práce a život v zahraničí jsou jistě nesmírně zajímavé, ale ani ten největší odborník v jakémkoliv odvětví nedokáže předat a prodat své myšlenky a znalosti, pokud mu nikdo nerozumí, co vlastně říká.

A naopak, samotná znalost cizího jazyka nic neznamená, pokud ji nepoužijeme v praktickém životě, protože znalosti se počítají až v okamžiku, kdy je dokážeme zúročit v praxi. U nás se naučíte komunikovat kromě angličtiny i v dalších světových jazycích – německém, ruském, francouzském nebo i čínském, podle vlastní volby. Jazykové znalosti v kombinaci se zaměřením na manažerskou praxi vám otevřou dveře do světa. Natrénovat si to můžete při výjezdech v rámci programu Erasmus, což je ideální možnost, jak se osamostatnit a postavit na vlastní nohy a přitom mít oporu mateřské fakulty.

Dalším oborem, který můžete studovat, je sociální pedagogika. Po jejím absolvování se zařadíte mezi ostatní odborníky působící v pedagogických a pomáhajících profesích v systému péče o děti, mládež a dospělé, ale též o seniory. V oblasti pedagogiky se dále můžete stát odborníky v andragogice a naučit se, jak vychovávat a vzdělávat dospělé.

Pro ty z Vás, které baví práce s dětmi nebo se studenty a zajímáte se o problematiku výchovy a vzdělávání ve školním prostředí, v mateřských a základních školách, je určeno studium školní nebo předškolní pedagogiky. Máte pocit, že když jste chodili do školy vy, chtěli jste, aby se ve školství něco změnilo a vypadalo trochu podle vašich představ? Zkuste změnit některé stereotypy a zařadit se mezi ty, ke kterým studenti budou vzhlížet s úctou a obdivem. Staňte se jejich vzory!

K lidskému životu ale neodmyslitelně patří i péče o zdraví. Jen co se narodíme, ba ještě dříve, už se o nás starají porodní asistentky. Jak rosteme, přibývá zdravotních problémů, pečují o nás zdravotní sestry a pracovníci sociální péče. Profesionální znalosti k této profesi můžete načerpat na nelékařských zdravotnických oborech podle nejnovějších odborných poznatků v ošetřovatelství. Že pracovat ve zdravotnictví není lehké a že je to činnost nadmíru těžká, ale záslužná a potřebná, o tom není pochyb. Dokázali byste to i vy? Pod naším profesionálním vedením určitě ano.

Věříme, že na FHS společně s námi prožijete svá nezapomenutelná studijní léta.

Fakulty a součásti

Zavřít