5.12.2018

Budoucí sestřičky a porodní asistentky rozdávaly radost v roli Mikuláše, anděla a čerta

Tři skupinky studentek oboru Všeobecná sestra a Porodní asistentka Ústavu zdravotnických věd FHS UTB ve Zlíně připravily pro děti, seniory a pacienty překvapení.

Ve středu 5. 12. 2018 navštívily dětskou skupinu Brouček a obyvatele Alzheimercentra Zlín, uživatele Domova pro seniory Burešov a pacienty v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně. V podobě Mikuláše, anděla a čerta darovaly výměnou za básničku nebo písničku perníček a přání. Všichni byli mile překvapeni, pro seniory a pacienty to bylo příjemné zpestření a pro děti „opravdu nevšední zážitek“.

Do kompetencí zdravotníků patří starat se nejen o tělesné zdraví pacientů, ale také
dbát o duševní pohodu a rozdávat radost. To se studentkám určitě podařilo.

Mikuláši, anděli a čerte – děkujeme!