Studijní pobyt v Irsku

Studentka Adéla  ze studijního programu Angličtina pro manažerskou praxi  se podívala do Irska.

Co Tě přimělo k podání přihlášky na stáž/studijní pobyt?
• Zlepšení jazykových schopností, poznání jiné univerzity a cestování.
Jakou roli hrály obavy o zvládnutí jazyka a dorozumění se?
• Měla jsem obavy z irského akcentu, ale větší obavy jsem neměla.
Je jazyk bariérou? Co bys doporučila uchazečům o stáž/studium?
• Jazyk bariérou určitě není. Doporučuji všem studentů, kteří si chtějí zlepšit především angličtinu.
Jaká je tvoje zkušenost z pohledu studentky?
• Za zkušenost jsem velice ráda. Vyzkoušela jsem si studium na jiné univerzitě s jiným učebním plánem, což přineslo své výhody i nevýhody.
Jak probíhá stáž? Jak vypadá Tvůj pracovní den?/ Jak probíhá studium?
• Do školy jsem chodila 4 dny v týdnu, rozvrh jsem si nevytvářela sama, jak je zvykem na mém oboru, ale dostala jsem už hotový rozvrh. Škola začíná nejdříve v 9.30 a končí nejpozději v 17.30.
Co je na stáži/na studiu nejtěžší a co tě naopak mile překvapilo?
• Nejtěžší je být od svých blízkých a od věcí, které známe a máme je zažité.
• Mile mě překvapil přístup učitelů, který byl naprosto úžasný a hodně nám vycházeli vstříc.
Jak je to s volným časem?
• Volný čas je velmi individuální. Záleží, jak jste schopni se připravit do školy, a jestli se přihlásíte do nějakých klubů, ale volného času je celkem dost
Jak je to s výukou na fakultě během stáže? (myšleno tak, jestli byly problémy se splněním povinností, např. s plněním povinných praxí apod.. jestli je nutno něco dostudovat atd….) – co bylo nutné udělat předem a pak během výjezdu a po návratu?
• Já jsem nemusela nic dostudovávat, ale navíc jsem během výjezdu studovala španělštinu dálkově.
Šla bys do toho znovu?
• Určitě ano, ale radši bych jela do většího města.
Jak bys motivovala ostatní studentky a studenty k výjezdu na stáž?
• Výjezd do zahraničí je velká příležitost poznat nové lidi, kteří ví, co právě prožíváte. Jsou vám velkou oporou a navážete nové vztahy a kamarádství po celém světě.

Prezentace zde.