ODBORNÍCI NA FHS

Doc. Gatěk přispívá ke kvalitnímu vzdělávání studentů na FHS již řadu let

Začátkem ledna 2019 vyšel v Mladé Frontě DNES rozhovor s docentem Jiřím Gaťkem, primářem chirurgického oddělení EUC kliniky ve Zlíně. Doc. Jiří Gatěk dlouhodobě přednáší na Fakultě humanitních studií UTB ve Zlíně, konkrétně na Ústavu zdravotnických věd a současně je mezinárodně uznávaným odborníkem v oblasti gastroenterologie a karcinomu prsu.

Je členem výboru České chirurgické společnosti, předseda mamologické sekce, společnosti Jana Evagelisty Purkyně, koloproktologické společnosti, gastroenterologické společnosti, Breast Surgical International, International Society of Surgery. Má bohatou publikační činnost, je držitelem mnoha ocenění a v loňském listopadu získal zvláštní uznání na Světovém kongresu gynekologie, porodnictví a reprodukčního zdraví (World Congress on Gynecology, Obstetrics and Reproductive Health), který se konal v Dubaji.  „Je nám ctí, že takový člověk je součástí týmu pracovníků Ústavu zdravotnických věd. Svým působením výrazně přispívá ke kvalitnímu vzdělání našich absolventů a propojení teorie s praxí“, řekla Jana Doleželová z Ústavu zdravotnických věd FHS.