MŠ Quočna

Edukační hračky pro děti v MŠ Qočna

Dne 30. září 2021 se v prostorách zahrady Univerzitní mateřské školy Qočna konala oslava k výročí jejích 10. narozenin. Mateřská škola, která sídlí v univerzitní budově U12, byla otevřena 30. května 2011 jako druhá univerzitní mateřská škola v České republice. Při této slavnostní příležitosti proběhla v prostorách MŠ zahradní slavnost, na níž byli pozváni děti, rodiče, absolventi, zaměstnanci univerzity či veřejnost.

Jedním z bodů programu bylo i slavnostní předání dárků v podobě edukačních hraček, které pro děti vyrobily studentky 1. ročníku oboru Učitelství pro mateřské školy Ústavu školní pedagogiky. Tato aktivita vznikla na základě blízké spolupráce s mateřskou školou v rámci realizace praxí studentek ÚŠP a dalších akcí pořádaných ze strany UTB. Důsledně byly vybrány velmi podnětné edukační hračky, které u dětí předškolního věku rozvíjí fantazii, jejich logické myšlení či motoriku a pozitivně tak ovlivňují jejich vývoj. Nejen, že se díky nim děti naučí něco nového, ale také zažijí spoustu zábavy. Hračky byly předány do rukou paní ředitelky MŠ, Mgr. Hany Forstové, která je následně slavnostně předala jménem Ústavu školní pedagogiky dětem za účasti rodičů a ostatních hostů ze strany univerzity. O tom, že tyto hračky plní svoji úlohu a u dětí si získaly oblibu, svědčí i přiložené fotografie.