ZFF 2018

Fakulta humanitních studií na Zlín Film Festivalu!

Fakulta humanitních studií UTB ve Zlíně (FHS) se již poněkolikáté stala hrdým partnerem Zlín Film Festivalu. I letos malým i větším návštěvníkům 58. Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež nabídne FHS zábavně-edukační aktivity a formou zdravotnických hlídek bude v případě potřeby připravena poskytnout první pomoc.

Studenti Učitelství pro mateřské školy, Učitelství pro 1. stupeň základní školy a Sociální pedagogiky připraví aktivity v zábavném a přitom jednoduchém pojetí, při kterých se děti nejen zabaví, ale i poučí a mohou si odnést i vlastnoručně vyrobenou drobnost. Zdravotnické hlídky budou tvořeny zkušenými studenty oboru Všeobecná sestra, a jak tyto hlídky poznáte? Snadno – jistě je nepřehlédnete, protože jejich stan bude označen velkým červeným křížem.

Provázet zahraniční hosty Zlín Film Festivalem, překládat a tlumočit pro ně budou po celou dobu studenti Anglického jazyka pro manažerskou praxi.

Centrum bezpečnosti (Sad Svobody)

V průběhu festivalu bude v prostoru Sadu Svobody (park u Zlínského zámku) sestaven celodenní program na téma bezpečnost. Děti se tak naučí, jak se bezpečně pohybovat na cestách; zjistí, jestli je správné bavit se s cizími lidmi; jak bezpečně cestovat vlakem; jestli psát o sobě všechno na sociálních sítích; naučí se poznávat dopravní značky; zjistí, co jíst, aby byly zdravé; jak naložit s obalem od tyčinky a mnoho dalšího. O víkendu si budou moci procvičit svou obratnost či postřeh, a ještě se dozvědět něco zajímavého o různých zemích, vyrobit si vlastní pas a vyzkoušet, jak jsou na tom s angličtinou.

Podrobnější informace k jednotlivým akce najdete v kalendáři.

Těší se na Vás Fakulta humanitních studií UTB ve Zlíně!