Mezinárodní soutěž

Finalistka Falling Wals Lab z FHS

Dne 14. září 2021 se v prostorách Národní technické knihovny v Praze uskutečnil již 6. ročník mezinárodní soutěže Falling Walls Lab Czech Republic. Do finálového výběru se probojovala i PhDr. Lenka Venterová Ph.D. z Ústavu pedagogických věd.

Tato prestižní soutěž je určena studentům, mladým vědcům, inovátorům a začínajícím podnikatelům a jejím cílem je celosvětově propojovat nadějné vědce a podnikatele a prezentovat výjimečné myšlenky a projekty ze všech oblastí, jako jsou např. výpočetní technika, medicína, ekonomie, filosofie, robotika, umění a další. Účastníci prezentují publiku a odborné porotě v anglickém jazyce svůj výzkumný záměr, byznys plán nebo občanskou iniciativu, která je inovativní a nabízí řešení aktuálního společenského problému. Vítěz celostátního kola má tu čest reprezentovat Českou republiku na celosvětovém finále konaném v Berlíně 7. – 9. listopadu 2021.

V letošním roce se do národního kola České republiky přihlásilo cca. 70 projektů, z nichž 15 postoupilo do finále. Jediným humanitně zaměřeným tématem, které se probojovalo mezi 15 nejlepších projektů a obstálo tak v konkurenci výzkumníků z ČVUT v Praze a VUT v Brně, kteří měli marginální zastoupení, bylo téma dr. Lenky Venerové Breaking the Wall of Virtual Reality in Teacher´s Education, v němž se odráží autorčino působení v neziskové organizaci, v níž sbírá data pro další výzkum na FHS. I když naše kolegyně finálové klání nevyhrála, jedná se velký úspěch jak osobní, tak i úspěch humanitních oborů. Gratulujeme a děkujeme za reprezentování Fakulty humanitních studií.

Více informací o soutěži zde.