29. - 30. 11. 2022

Ideathon UTB 2022

Ve dnech 29. a 30. listopadu 2022 se uskuteční druhý ročník soutěže Ideathon UTB, která propojuje studenty Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Ti navrhují pomocí design thinkingových metod a inovativních postupů řešení zadaných výzev.

Jaké výzvy nás v tomto roce zajímají? Rok 2022 je rokem evropského předsednictví a zároveň Evropským rokem mládeže. Proto letošní témata výzev budou zacílena právě na mladé lidi a zároveň musí mít společenský dopad pro Zlínský kraj či město Zlín, jeho obyvatele a okolí.

VYBRANÁ TÉMATA

? Kdy je tablet lepší než sešit? Vyřešte, jak využít digitální technologie a trendy ve výuce středoškoláků.

✨ Útočiště pro kreativní jedince. Jak by mělo vypadat nově vznikající kreativní centrum ve Zlíně nebo Uherském Hradišti? Vybavení, služby, program – co by mu nemělo chybět?

? Mobil už nepustíme z ruky. Co by měla umět mobilní aplikace veřejné dopravy ve Zlínském kraji, aby vyhovovala nastupující generaci?

? Být tak mladý a poprvé navštívit Zlínský kraj… Jaké turistické cíle jsou v našem kraji atraktivní pro mladé cestovatele z Česka i zahraničí? Vytvořte kampaň, jak jim je přitažlivě odkomunikovat.

? Kdy jste naposledy seděli v hledišti? Vymyslete, jak dostat k vysokoškolákům info o tom, co se děje v divadle – a navrhněte, jaký další doprovodný program by vás zajímal.

Přihlaste se do soutěže ?
Do dotazníku se dostanete prostřednictvím univerzitního e-mailu.

Akce se koná pod záštitou ministra pro evropské záležitosti doc. PhDr. Mikuláše Beka, Ph.D. v rámci českého předsednictví Rady EU 2022.

Součástí Ideathonu budou pro studenty připraveny bezplatné workshopy o design thinkingu, storytellingu, Lean Canvas a týmové práci. Přidejte se na facebookovou událost, kde najdete aktuální informace o soutěži.

Ideathon UTB pořádá Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně ve spolupráci s TIC Zlín a agenturou CzechInvest.

Jak vypadal první ročník Ideathonu UTB se můžete podívat v aftermovie z loňského roku.