Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci
Zpět
Přihlaste se a hlasujte!!

IDEATHON UTB 2023

Ve dnech 28. a 29. listopadu 2023 se uskuteční třetí ročník soutěže Ideathon UTB, která propojuje studenty a studentky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Ti navrhují pomocí design thinkingových metod a inovativních postupů řešení zadaných výzev.

Jaké výzvy nás v tomto roce zajímají?

 VYBRANÁ TÉMATA

1. Portál občana je nejlepší pomocník každého obyvatele Zlína. Když o něm tedy ví… Zapracuj na propagaci portálu mezi zlínský lid a zkus se zamyslet nad tím, jaké funkce od něj očekáváš, ale bohužel tam zatím chybí.
2. Navrhni zahradu, ve které se budou potkávat generace. Alzheimer centrum chce upravit venkovní prostředí pro své klienty a pro předškolní děti ze skupiny Brouček. Pomoz jim vytvořit bezpečné a přístupné místo, které bude oběma generacím dělat radost.
3. I teenageři patří do galerie. Těžko je tam ale dostat jinak, než se školou. Čemu by měla zlínská krajská galerie věnovat pozornost, jak by měla komunikovat nebo jaké aktivity by mohla vymyslet, aby její expozice a program navštěvovali středoškoláci?
4. Vždycky je co zlepšovat. Dům zahraničních služeb hledá nápady, jak vylepšit prostředí ve Zlíně a kraji s ohledem na alespoň jednu ze 4 současných evropských priorit: udržitelnost, digitalizaci, inkluzi a participaci. Nejlepší projekt může získat peníze na realizaci.
5. Pomoz nastavit prostředí své alma mater tak, aby se u nás všichni cítili dobře. Vymysli aktivity a komunikaci, které dají najevo, že na UTB věříme v inkluzivní společnost, bojujeme za rovnoprávnost a respekt pro všechny členy společnosti.

Výzva pro studenty UTB:

Přihlaste se do intenzivní 24hodinové soutěže, na které využijete své schopnosti a vyzkoušíte si práci v týmu. Pomozte vyřešit výzvy, které předložily instituce a organizace ze Zlínského kraje. Odborná porota pak vybere nejlepší řešení, díky kterým můžeme zlepšit město i kraj, v němž žijeme. Ideathon UTB propojí studenty UTB napříč obory naší univerzity.

Více na webových stránkách: www.ideathonutb.cz.
PŘIHLÁSIT SE MŮŽEŠ UŽ DNES NA EMAIL: ideathon@utb.cz  (stačí napsat jméno a fakultu)
Ideathon UTB pořádá Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně ve spolupráci s TIC Zlín a agenturou CzechInvest.

Fakulty a součásti

Zavřít