autorské čtení a beseda

Michal Viewegh

Fakulta humanitních studií zve srdečně všechny příznivce české literatury na autorské čtení a besedu se spisovatelem Michalem Vieweghem, držitelem Ceny Jiřího Ortena a Magnézie Litery.

Ve středu 3. dubna přivítá FHS na akademické půdě spisovatele, který jednoznačně patří k nejplodnějším a nejprodávanějším českým autorům. Jeho knihy si dobyly srdce čtenářů nejen u nás, ale i v zahraničí a  vyšly už ve dvaceti cizích jazycích. Hlášky z jeho románů díky několika filmovým adaptacím (Výchova dívek v Čechách, Báječná léta pod psa či Účastníci zájezdu) doslova zlidověly a staly se součástí běžného slovníku.

Autor tentokrát přečte jednu z povídek nedávné reedice Povídek o lásce. Milenci mladí i mnohem starší, manželé a exmanželé, staří mládenci a vdovy, vášně přiznané i skrývané, ale třeba také složitý vztah syna a umírajícího otce, zkrátka láska v nejrůznějších podobách a odstínech – takové je základní téma Povídek o lásce.

Přijďte si vyslechnout jeden z příběhů, jenž  autor dokázal zachytit s porozuměním, tradičním ironickým nadhledem, laskavostí i s pochopením pro lidské slabosti. Autorské čtení se koná v budově U18 / učebna 108 od 14 hod.