59. ZFF je za námi

Ohlédnutí za 59. ročníkem Zlín Film Festivalu

Fakulta humanitních studií UTB ve Zlíně (FHS) se již několik let pravidelně podílí na doprovodném programu Zlín Film Festivalu. Výjimkou nebyl ani rok 2019, kdy FHS malým i větším návštěvníkům 59. Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež nabídla zábavně-edukační aktivity a formou zdravotnických hlídek byla v případě potřeby připravena poskytnout první pomoc.

Bezpečně pod střechou FHS

Program fakulta realizovala ve Vzdělávacím komplexu UTB na Štefánikově ulici, svém novém sídle. V průběhu festivalu byl pro děti připraven celodenní program Objevuj a poznávej s podtitulem Bezpečně pod střechou FHS. Studenti oborů Učitelství pro mateřské školy, Učitelství pro 1. stupeň základní školy a Sociální pedagogiky připravili aktivity v atraktivním, a přitom jednoduchém pojetí, při kterých se děti nejen zabavily, ale i poučily a mohly si odnést i vlastnoručně vyrobenou drobnost. Nechyběla ani každoročně žádaná nabídka organizovaných aktivit pro děti z mateřských a základních škol.

FHS se do průběhu festivalu zapojila i zdravotnickými hlídkami. Ty tvořili zkušení studenti oboru Všeobecná sestra. Své jazykové znalosti mohli při doprovodu zahraničních hostů spojeném s tlumočením uplatnit studenti Anglického jazyka pro manažerskou praxi.

Ve víkendovém programu si děti spolu s rodiči vyzkoušely různé situace, které je mohou během cestování potkat a hravou formou si prověřily své jazykové znalosti. Zkušení lektoři z Centra jazykového vzdělávání pro ně připravili jazykové hry a zábavné kvízy.