Prof. Eva Jiřičná navštívila FHS

Architektka českého původu Eva Jiřičná minulý týden zavítala do Zlína.

Tentokrát v rámci oslav svého životního jubilea, kdy pro ni Filharmonie Bohuslava Martinů připravila speciální koncert v „jejím“ Kongresovém centru. Oslavenkyně nezapomněla navštívit ani budovy Vzdělávacího komplexu UTB na Štefánikově ulici, její nejnovější a nepřehlédnutelné zlínské dílo. Tento komplex budov slouží od ledna loňského roku jako sídlo Fakulty humanitních studií UTB ve Zlíně a prof. Jiřičná jej navštívila, aby se přesvědčila, jak prostory fakultě slouží. Na neformální schůzce se zde potkala i s děkankou fakulty doc. Anežkou Lengálovou, s níž se více než dva roky setkávala při výstavbě komplexu. Na závěr návštěvy zanechala symbolickou stopu v podobě podpisu do pamětní knihy zlínské Fakulty humanitních studií.