PROJEKT VÝROČÍ 2018

Ve středu 25. 4. 2018 navštívily Fakultu humanitních studií děti z Dětského domova Lazy, které si prošly tři stanoviště, kde se aktivní formou dozvěděly informace o politické situaci, ale také módě, nakupování nebo významných osobnostech jednotlivých let. Děti měly možnost zhlédnout různá videa, zahrát si dobové pexeso, vyhledávat v historických knihách a zahrát si vědomostní soutěže. Formy práce se v průběhu odpoledne měnily. Děti pracovaly samostatně, ve dvojicích nebo ve skupinách. Za své snažení byly odměněny drobnými dárečky. Akce se zúčastnilo celkem 11 dětí různého věku společně s paní ředitelkou a dvěma vychovatelkami dětského domova.

Fotogalerie zde.

V pátek 27. 4. 2018 se projektu zúčastnili žáci ze Základní školy Přerov, Boženy Němcové 16. Vzhledem ke spádové oblasti základní školy se jednalo o žáky ze socio-kulturně znevýhodněného prostředí. Dopolední program probíhal obdobně jako v předchozím případě s tím rozdílem, že se žáci rozdělili do třech skupin, v rámci kterých sbírali body na jednotlivých stanovištích. Skupinka, která získala nejvíce bodů, byla odměněna. Celkem se jednalo o 14 žáků, které doprovázely tři paní učitelky.

Velké poděkování patří studentkám 1. ročníku navazujícího magisterského studia oboru Sociální pedagogika Adéle Nikodemové, Michaele Šeré, Anně Rebendové, Janě Stratilové a studentkám druhého ročníku bakalářského studijního programu oboru Sociální pedagogika Julii Junaštíkové, Denise Czislinské a Sabině Loučkové, které zpracovaly a organizačně zaštítily jednotlivé aktivity na stanovištích.

Druhá část projektu Výročí 2018 se uskuteční v říjnu 2018, opět v nových prostorách Fakulty humanitních studií UTB ve Zlíně.