Turnaj v pétanque

Senior Cup 2020 – ohlédnutí za akcí

V Luhačovicích proběhl 27. 8. 2020 již sedmý Senior Cup, který pro členy seniorských klubů a sdružení zlínského kraje připravil Zlínský kraj ve spolupráci s Fakultou humanitních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a Lázněmi Luhačovice, a. s.

Turnaj zahájila radní Zlínského kraje paní Michaela Blahová, k níž se se zdravicemi přidali zástupci spolupořádajících institucí včetně děkana FHS UTB Libora Marka. Do přípravy a organizace tohoto sportovního klání se zapojili studenti z Ústavu zdravotnických věd a Ústavu pedagogických věd. Turnaj Senior Cup se stal již tradicí a je mezi seniory velmi vyhledávanou aktivitou. Letošního ročníku se zúčastnilo 42 soutěžících družstev.

„Pétanque se stal mezi starší generací oblíbenou zábavou, neboť se dá hrát v každém věku. Aktivní senioři si tuto hru velmi pochvalují a oceňují především to, že se díky ní mohou potkávat se svými vrstevníky a navazovat nová přátelství,“ uvedl děkan FHS UTB Libor Marek. „Jsme rádi, že se již několik let na organizaci této akce podílíme,“ dodal.

Kromě soutěžního klání byl pro týmy připraven také doprovodný program, v rámci něhož vystoupil pšvecký soubor Děvčice z Vonice, po němž v lidovém tonu pokračovalo vystoupení hudebního tělesa “Duo Letná”. Pro trénink paměti si senioři mohli vyplnit křížovky, sudoku a osmisměrky.

A jak to nakonec dopadlo? Na třetím místě skončil seniorský klub Nebojsové, na druhém místě se umístil Klub seniorů Valašské Klobouky a z celkového vítězství se radoval Spolek aktivních seniorů Luhačovice. Ocenění získali nejstarší seniorka (85 let) a senior (84 let) a také nejstarší tým Klub seniorů souboru Jasenka Vsetín (oba nejstarší senioři byli také z tohoto týmu), jehož členům bylo dohromady úctyhodných 331 let.

Upřímně děkujeme všem studentkám a studentům Ústavu zdravotnických věd a Ústavu pedagogických věd, že si udělali čas a strávili den v Luhačovicích se seniory.