Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci
Zpět
podcast utebe

UTB utebe

Je to tady ­– od teď můžeš vstávat, jezdit do školy, běhat i usínat s UTB v uších! Protože první univerzitní podcast je na světě, je náš a je to pecka! Nevěříš? Poslechni.

Jako první v ČR přicházíme s vlastním podcastem, díky kterému můžete nahlédnout do světa akademiků, vědců, absolventů, „obyčejných“ zaměstnanců i vás, studentů. Ale bacha, nečekejte žádné sáhodlouhé odborné rozhovory, právě naopak. Podcast UTB utebe má za cíl ukázat lidskou tvář do této chvíle utajeného univerzitního světa. Už teď ho najdete volně na Spotify i iTunes.

Aktuálně jsou na UTB utebe k poslechu tři rozhovory v pořadu trefně zvaném Homo Academicus. Jedná se o rozhovor s ředitelem univerzitní knihovny Ondřejem Fabiánem, se kterým nakouknete za tajná dvířka Knihovny UTB. Děkan Fakulty technologické Roman Čermák vám poodhalí současnou problematiku plastů ve světě, ale také své vlastní zkušenosti ze života vědce, hudebníka, otce i populizátora vědy. Třetím hostem pilotních epizod je žena. Manželka děkana jedné z fakult UTB a zároveň sama děkanka uhersko-hradišťské Fakulty logistiky a krizového řízení Zuzana Tučková.

Nebojte, zakrátko toho zveřejníme ještě víc! V postprocesu je rozhovor s manažerkou zlínského Centra kreativních průmyslů a podnikání UPPER Jitkou Alexovou. Velkou radost máme i z druhého pořadu navazujícího na populárně vědecké přednášky zlínského Science Café. Dá se očekávat, že další témata na sebe nenechají dlouho čekat. Brzy snad vykopneme pořad pro mladé umělce, designéry a markeťáky ve spolupráci s Fakultou multimediálních komunikací a brousíme si zoubky také na naše absolventy. Témat je prostě hromada a zpracovat je formou podcastu nám dává obrovský smysl… A radost.

Napadá vás téma, které jsme zatím nevzpomněli? Nebo kterého byste se sami rádi zhostili? Máte tip na pedagoga/zaměstnance/absolventa, kterého máme vyzpovídat? Nápady šup na mail utebe@utb.cz

První pořady a všechny důležité informace k podcastu UTB utebe najdete na webu podcast.utb.cz. K poslechu je najdete také na Spotify, iTunes, přední české podcastové stránce ceskepodcasty.cz i v jednom z největších katalogů českých a slovenských podcastů audiolibrix.com.

Tak príma poslech!

A nezapomeňte sledovat novinky na instagramu @UTButebe.

Fakulty a součásti

Zavřít