výstava fotografií s projekcí

YES, BUT – Splitboard Movie

Ve foyer FHS můžete v těchto dnech zhlédnout výstavu fotografií pod názvem YES, BUT – Splitboard Movie.

Série fotografií vznikla při natáčení krátkého dobrodružného dokumentu z Norska. Popisuje příběh kamarádů, kteří se vydali sjíždět zasněžené kopce, spát v přírodě a užívat si krásného jarního skandinávského počasí. Z tohoto “tripu” vznikl nejen dokument, ale také řada fotografií, které mapují lokace, ve kterých probíhaly ty nejzásadnější momenty celého příběhu. Autoři dokumentárního snímku použili při natáčení řadu kamer i dron, kterým pořídili nádherné záběry z ptačí perspektivy. Rozhodli se proto, že celou výstavu vytvoří pouze z fotek z dronu.

V rámci výstavy připravujeme 22. 2. 2023 v 17 hod. také projekci zmíněného filmu v aule FHS! Při této příležitosti se navíc dozvíte více o možnostech studia a práce v zahraničí.