Deadline přihlášek: 20. 4. 2022

Zkouška z českého jazyka pro cizince na UTB

Uchazečky a uchazeči o studium, kteří absolvovali zahraniční střední školu (s výjimkou středních škol Slovenské republiky), musí doložit osvědčení o úspěšném absolvování zkoušky z českého jazyka minimálně na úrovni B2 podle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky, a to ideálně do června 2022.

Nabízíme Vám možnost složit tuto zkoušku přímo na UTB. Zkoušku organizuje Fakulta humanitních studií jako alternativu k mezinárodnímu certifikátu z češtiny, jíž je možno doložit znalosti jazyka pro řádné studium na všech fakultách UTB. Jedná se tedy o zkoušku pro potřeby přijímacího řízení na UTB. Platnost osvědčení o absolvování této zkoušky pro přijímací řízení na UTB je 1 rok od jeho získání.

• Přihlášky se přijímají do 20. 4. 2022
  • Cena zkoušky je 1000 korun.
  • Případné bankovní poplatky platíte Vy. Proto, pokud budete posílat platbu ze zahraničí, doporučujeme poslat k úhradě částku 45 EUR.
  • Informace k platbě budou přihlášeným uchazečkám a uchazečům doručeny na jejich e-mailovou adresu.
  • Zkouška vychází z požadavků Společného evropského referenčního rámce pro jazyky pro úroveň B2 a skládá se ze dvou částí:
    1. písemný test (online)
    2. ústní pohovor (online)

Předpoklad k postupu k ústní části je splnění testu s úspěšností alespoň 60 %.

V roce 2022 se tato zkouška koná online v prostředí LMS Moodle (písemná část) a MS Teams (část ústní).

• Termíny písemné zkoušky: 3.6., 4. 6. a 5. 6. 2022 vždy v 10:00 hodin středoevropského času. Zajistěte si prosím kvalitní internetové připojení. Termín písemné zkoušky si můžete zvolit.
  • Termíny ústní zkoušky: 8.6., 9. 6., 10. 6. a 11. 6. 2022 vždy v čase 10:00-12:00, případně v čase 13:00-15:00. Ústní část zkoušky trvá cca 20 minut, konkrétní datum a čas si budete moct zvolit po absolvování písemného testu. Pro potřeby ústního pohovoru si prosím zajistěte stabilní internetové připojení, kvalitní mikrofon a kameru. Na požádání je nutno se zkoušející prokázat občanským průkazem či jiným průkazem totožnosti.
  • Vyplňte přihlášku a pošlete na email bacuvcikova@utb.cz do 20. 4. 2022, přihláška ke stažení zde.

Bližší informace je možno získat na adrese bacuvcikova@utb.cz

Těšíme se na Vás!

Studijní oddělení FHS, UTB ve Zlíně