Studenti Ústavu školní pedagogiky vystavují své obrazy

Studenti Ústavu školní pedagogiky FHS pod vedením Mgr. Jany Vašíkové, PhD. připravili výstavu studentských výtvarných prací pod názvem Ten moment, když …

Na obrazech pracovalo asi 60 studentů, kteří nemají žádné umělecké vzdělání. Pro většinu z nich to tedy byla první zkušenost s malbou na plátno. Celkem je vystaveno 30 pláten akrylovými barvami o rozměru 50 x 70 cm.

„Studenti byli při své tvorbě tematicky omezeni, pracovali ve třech uvedených konceptech: Pod drobnohledem, Mezi světy a V prostoru.  Tematicky se zaměřili na detail, předměty a dění, které nás obklopují na každém kroku, a které současným způsobem života a nastavením společnosti mnohdy ustupují do pozadí. Zaměřili se také na kontrast a postavení protipólu v našem životě“, objasnila nám Jana Vašíková.

Celá výstava se koná v přízemí 15. budovy 14/15 BAŤOVA INSTITUTU  od 21.5 do 1. 6. 2018.

V rámci této výstavy proběhlo dne 22. 5. 2018 slavnostní otevření, na kterém zazpívala dr. Libuše Černá za doprovodu cimbálu. Slavnostního přípitku a oficiálního zahájení výstavy se po krátkém úvodním projevu ujala děkanka Fakulty humanitních studií doc. Ing. Anežka Lengálová, Ph.D.