Rakousko – studium na University of Klagenfurt

Studetka Eva studující obor Německý jazyk pro manažerskou praxi na FHS navštivila oblíbené Rakousko a Univerzitu v Klagenfurtu. Přečtete si o jejích dojmech z Erasmu a prohlédněte si fotogalerii:

Výjezd do Klagenfurtu je ideální volbou hlavně pro milovníky přírody. Asi pět minut chůzí od univerzitního kampusu se dostanete k nádhernému jezeru, kde můžete trávit čas buď aktivně sportem, nebo pasivně na lavičce – záleží jen na vás, ale jisté je, že výhledy na okolní hory člověka jen tak neomrzí. A když přijde na věc, za hodinu jízdy autem můžete klidně po těchto horách sami chodit.

Univerzitní kampus je situován mimo centrum města, do kterého se pak můžete dostat asi za 15 minut jízdy autobusem, ale já bych rozhodně doporučovala kolo, na kterém tady jezdí půlka Klagenfurtu. Celé město je velmi přátelské pro cyklisty díky místním cyklostezkám.

Když budete mít štěstí na koleje a podaří se vám vychytat ty, které jsou na adrese Nautilusweg, můžou být v klidu i ti největší spáči, protože z postele do přednáškové místnosti to zvládnete za 4 minuty. Celý univerzitní kampus je zrenovován, takže vás čeká opravdu příjemné studijní prostředí. A když už všechny vaše termíny zkoušek nebo odevzdání seminárek fakt hoří, s klidem se můžete odklidit do knihovny, která studentům nabízí své služby 24 hodin každý den v týdnu.