UTB

Fakulty a součásti Otevřít navigaci
Zpět

Senior Cup 2018

Dne 17. května 2018 proběhl již pátý Senior Cup, turnaj v pétanque, který pro členy seniorských klubů a sdružení zlínského kraje připravil Zlínský kraj ve spolupráci s Fakultou humanitních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a Lázněmi Luhačovice, a. s. Přesto, že se letošní Senior Cup lišil od předchozích, protože vzhledem k nepříznivému počasí se hrála místo pétanque tzv. „čára“ na krytých terasách, můžeme konstatovat, že to nic neubralo na elánu a zdravé soutěživosti mezi týmy.

Turnaj zahájila Michaela Blahová, radní Zlínského kraje a následně se přidali zástupci spolupořádajících institucí, ředitel Společenského domu Lázní Luhačovice a děkanka Fakulty humanitních studií Anežka Lengálová. Doslova sluníčko do zamračeného dne přinesly děti z Mateřské školy Luhačovice, které pro seniory nacvičily krátký program a připravily drobná přáníčka.

Senior Cup lze považovat za tradiční turnaj, který je mezi seniory velmi vyhledávanou aktivitou. Letošní ročník byl mimořádný, protože poprvé v historii se mezi 42 soutěžícími družstvy objevil i jeden tým ze slovenské Nové Dubnice. S nadsázkou můžeme říct, že byl mezinárodní, což určitě jeho publicitu ještě zvýší.

Do přípravy a organizace sportovního klání se zapojilo 20 studentů z Ústavu zdravotnických věd a Ústavu pedagogických věd, kteří se pod vedením Jany Vráželové zasloužili o bezproblémový průběh celé akce.

Kromě soutěžení byl pro týmy připraven bohatý doprovodný program. Výbornou atmosféru vytvořily členky kapely Ladies BUDU, někteří účastníci tančili, jiní využili služeb budoucích kosmetiček a kadeřnic ze Střední školy oděvní a služeb Vizovice. Účastníci se mohli na památku z akce vyfotografovat, vyplnit křížovku, sudoku nebo kvíz. Ve zdravotnickém koutku si senioři pod vedením budoucích sester vyzkoušeli masáž srdce nebo si mohli nechat změřit krevní tlak. „Dnešní datum je pro sportovní akci jak stvořené, protože 17. května je Mezinárodní den hypertenze a jedním z preventivních opatření vysokého krevního tlaku je pohyb“, říká Anna Krátká, proděkanka FHS. „Účastníci nejen, že se dnes pobavili, ale také udělali něco pro své zdraví“, dodává.

A jak to nakonec dopadlo? Na třetím místě skončil Senior klub z Divnic, druhé místo obhájili členové Senior klubu Nedašov a z celkového vítězství se radovali Hlučané. Ocenění získali také nejstarší seniorka (90 let) a senior (85 let) a také nejstarší tým Klub seniorů Kvítková Zlín, jehož členům bylo dohromady úctyhodných 317 let.

Upřímně děkujeme všem studentkám a studentům Ústavu zdravotnických věd i Ústavu pedagogických věd, že si udělali čas a strávili den v Luhačovicích se seniory. Bez Vás bychom to nezvládli!

Zavřít

Fakulty a součásti