Na zlínské Baťově univerzitě vymysleli nejlepší projekt.

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně získala prestižní vzdělávací ocenění

Projekt Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně se zapojením budoucích učitelů do distanční výuky získal prestižní cenu EDUína jako nejlepší tuzemský vzdělávací počin.

A na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně se rozhodli za pomoci studentů – budoucích učitelů pomáhat těm, které kvůli šíření nemoci covid-19 právě výuka na dálku postihla nejvíc, tedy školy a rodiny žáků a žákyň.

Za svůj projekt nyní dostali zlínští vysokoškoláci i prestižní ocenění – v devátém ročníku vyhlašování cen EDuína je odborná porota vybrala jako nejlepší tuzemský vzdělávací počin.

Podle proděkanky Fakulty humanitních studií Hany Navrátilové se do projektu zapojilo několik stovek dětí z desítek škol na Zlínsku. Jako první studenti pomáhali dětem zdravotníků, kteří kvůli starosti o pacienty s covidem nemohl učit děti doma.

Zdůvodnění poroty k vítěznému projektu UTB: Porota oceňuje vítězný projekt za systémové a nadčasové řešení nerovností ve vzdělávání. Projekt zapojuje studenty pedagogiky a zprostředkuje jim zkušenost, která v běžné pedagogické praxi není obvyklá. Zároveň propojuje všechny důležité aktéry vzdělávání – školu, zřizovatele a univerzitu, která navíc tuto zkušenost reflektuje v přípravě budoucích učitelů.