Katetrizace močového měchýře u muže, péče o permanentní močový katetr a čistá intermitentní katetrizace

Certifikovaný kurz

Současná doba klade stále větší nároky na kvalitu a efektivitu poskytované ošetřovatelské péče. Absolvování kurzu poskytne frekventantům ucelený komplex teoretických vědomostí i praktických dovedností v oblasti intermitentní katetrizace, katetrizace močového měchýře se zaměřením na praktický nácvik autokatetrizace a provádění katetrizace močového měchýře u muže, komplexní znalost problematiky permanentních vstupů do močových cest a péče.

Kurz připraví účastníky pro speciální úseky činností, které jsou nutné pro specializovanou práci na lůžkových odděleních a v domácí péči. Cílem kurzu je získání zvláštní odborné způsobilosti v katetrizaci močového měchýře muže, v komplexní péči o nemocné s permanentním močovým katetrem a v péči o nemocného provádějícího čistou intermitentní katetrizaci.

Vstupní a další požadavky:

Podmínkou pro zařazení do kurzu je získání odborné způsobilosti k výkonu povolání všeobecné sestry a zdravotnického záchranáře dle zákona č. 96/2004 Sb.

Rozsah kurzu:

Celková doba vzdělávání v kurzu je 35 hodin, z toho odborná praxe v KNTB, a.s. 24 hodin.

Termín:

Bude upřesněn.

Cena:

Max. počet účastníků v jednom kurzu je 15.

PŘIHLÁŠKA DO KURZU

Odborný garant kurzu:

Mgr. Jitka Hůsková, Ph.D.

Odborná asistentka TEL:+420 576 038 166 E-mail: huskova@utb.cz Kancelář:U18/628

Kontaktní osoba kurzu:

PhDr.Mgr. Petr Snopek, PhD. MBA

odborný asistent TEL:+420 576 032 012 Mobil:+420 725 508 554 E-mail: snopek@utb.cz Kancelář:U18/618, U18/627 - tel: +420 576 038 152