Výsledky show-off

Show-off 2019

Když se řekne Show-off, většina studentů Univerzity Tomáše Bati ví, že se jedná o soutěž v cizojazyčném prezentování a letos proběhl už 9. ročník této jedinečné akce v angličtině!

Každý rok se fakulta snaží o inovaci, do letošního klání se tak zapojili nejen vysokoškoláky, ale vznikla i kategorie středoškoláků. Témata, která navrhovali i zástupci firem, kteří také zasedli do odborné poroty spolu s akademiky, byla následující: Technologies and I, The advantages of working on a diverse team a My project/My work experience. Už z názvů bylo jasné, že se jedná náročná témata, a publikum tak bylo zvědavé, jak se s nimi soutěžící během sedmi minut vyrovnají. Pro soutěžící nebylo jednoduché překonat trému před odbornou porotou a početným publikem. Odreagovali se ale při bohatém rautu a nad dobrou kávou probírali své výkony i pocity s porotci, pedagogy, spolužáky i kamarády.

„Úroveň našich vysokoškoláků v prezentačních dovednostech v cizím jazyce je každý rok vyšší a vyšší. Svými výkony se mohou ukázat před zástupci firem a získat tak do budoucna i skvělé zaměstnání. Velkým překvapením byli středoškoláci, kteří rozhodně nebyli pozadu a svým starším kolegům svými výkony šlapali na paty. Věřím, že se s některými z nich za pár let na univerzitě setkáme jako s našimi studenty “, řekla koordinátorka celé akce Jana Semotamová z Fakulty humanitních studií. Konečné pořadí vítězů Show-off 2019:

Kategorie VYSOKOŠKOLÁCI

1. Monika Svobodová (FaME)
  2. Matěj Kovář (FMK)
  3. Monika Uhrová (FHS)

Kategorie STŘEDOŠKOLÁCI

1. Petr Kostka (Gymnázium Zlín Lesní čtvrť)
  2. Jiří Daniel Trávníček (Gymnázium JAK a JŠ s právem SJZ Uherský Brod)
  3. David Mužík (Gymnázium a JŠ s právem SJZ Zlín)

Akci zaštiťuje Centrum jazykového vzdělávání spolu se studentským týmem, který sbírá cenné zkušenosti při komunikaci se sponzory. A letos jich do soutěže přispělo krásnými dary pro soutěžící přes třicet.

Výherci v obou kategoriích získali poukazy na jazykovou zkoušku od P.A.R.K. Cambridge. Další hlavní sponzor, ExxonMobil, pozval 6 nejlepších studentů na den otevřených dveří do své firmy s ubytováním v hotelu Marriott či workshadowing s manažerem firmy. No a nejnovější partner, ETA, překvapil výherce úžasnými party reproduktory a společnost Kiwi přispěla studentům  na letenky. Mezi další výrazné sponzory akce patřil Oxalis, Lingea, SUBWAY, COOLAGENT, CZECH-US, EMT, ELIT, EXACT SYSTEMS, VAC, Greiner, Knihy Dobrovský, či Continental CoffeeExpress a další. Že si univerzita kvalitních studentů váží, ukázala atraktivními cenami i finanční odměnou v podobě stipendií.

Příští rok akce Show-off oslaví již 10. výročí a určitě bude stát za to, účastnit se jako prezentující či jako divák. Již teď se na Váš organizační tým FHS těší!