VÝCHOVNĚ VZDĚLÁVACÍ KONCERT PRO DĚTI MATEŘSKÝCH ŠKOL

…aneb „S písničkou do pohádky“. Děti z mateřské školy se dočkají hudebních hádanek a poutavých hudebních příběhů.

Anotace

• Mohou mít tóny barvu? Jaký je to hudební nástroj a jak zní? Kdo je to koncertní mistr? Zajímavosti ze světa tzv. vážné hudby, která vůbec nemusí být tak vážná, jak se na první poslech může zdát. Nenáročnou formou se během výchovně vzdělávacího koncertu zaměřujeme na poslechovou činnost, podporu správného pěveckého projevu, získávání poznatků o hudebních nástrojích a rozvíjení hudební paměti dětí předškolního věku.

Průběh

• V první části výchovně vzdělávacího koncertu se děti dovídají zajímavosti o vybraných hudebních nástrojích. Například zjistí, jak a z čeho se hudební nástroj vyrábí, vidí, jak se na něj hraje a hlavně jej slyší znít. V další části programu se posluchači seznamují s nejmenší hudební formou, kterou je píseň. Vše je prokládáno hudebními ukázkami, takže jsou děti neustále v kontaktu s „živě“ znějící hudbou. Na závěr se mohou děti dokonce ocitnout v pohádce…stačí zavřít oči a zaposlouchat se…

Délka

• 40 – 50 minut

Další informace

• Výchovně vzdělávací koncerty jsou připravovány jako součást výuky studentů Učitelství pro mateřské školy, a to pod odborným dohledem vyučujícího z Ústavu školní pedagogiky FHS.