Naše akce

DOD na FHS: fakulta otevřela brány Vzdělávacího komplexu studentům i široké veřejnosti

Fakulta humanitních studií UTB ve Zlíně (FHS) uspořádala v pátek 9. února speciální Den otevřených dveří ve svém novém sídle – Vzdělávacím komplexu UTB a představila zbrusu nové prostory jak zájemcům o studium, tak také široké veřejnosti.

Ti první dostali důležité informace jak od vyučujících, tak i od samotných studentů o nabízených oborech i průběhu studia na fakultě, veřejnost pak měla jedinečnou šanci nahlédnout do interiérů objektu na Štefánikově ulici. „Výstavba Vzdělávacího komplexu trvala dva roky a občas komplikovala obyvatelům Zlína pohyb v centru města. Pozvali jsme proto veřejnost jako poděkování za trpělivost a shovívavost, a nabídli lidem možnost nahlédnout do prostor, kam by se jinak nedostali.“ říká proděkanka pro vnější vztahy FHS Jana Semotamová, která prohlídky komentovala. Zájemci obdivovali dílo prof. Evy Jiřičné, která celý prostor rozzářila pozitivními barvami. Návštěvníci nahlédli do seminárních, tlumočnických, interaktivních či odborných zdravotnických učeben a zaujala je výstava fotografií studenta UTB z cest po světě. Mohli si prohlédnout také vybrané kanceláře či zasedací místnost v nejvyšším patře a obdivovali akustiku ve velké posluchárně pro 240 posluchačů. „Velmi nás překvapilo, kolik lidí o prohlídky projevilo zájem, a potěšily nás jejich pochvalné reakce.“, dodává proděkanka. Na závěr všechny pozvala na volně přístupnou výstavu „Eva Jiřičná: Schodiště“, která je v přízemí levého křídla otevřena vždy od pondělí do soboty v čase 10 až 14 hodin až do konce března.

FHS patří mezi součásti univerzity s největším počtem studentů a díky širokému uplatnění svých absolventů má nejnižší nezaměstnanost ne celé UTB. Velký důraz je zde kladen na propojení s praxí a výuku cizích jazyků, kterou zajišťuje na všech zlínských fakultách. Každoročně je zde pořádána motivační soutěž v prezentačních dovednostech studentů v angličtině a němčině Show-off / Zeig dich. Dále studenti různých zaměření získávají cenné praktické zkušenosti v rámci Zlín Film Festivalu, s nímž fakulta dlouhodobě spolupracuje. Velmi populární je rovněž prázdninová Junior univerzita, kde se děti na týden stanou vysokoškoláky, se vším, co ke studiu patří.

Otevřením Vzdělávacího komplexu získala FHS jako poslední součást univerzity svoje sídlo, které nejenže je ozdobou centra Zlína, ale především dává fakultě možnost propojit činnost jednotlivých oblastí, v nichž se realizuje její činnost.