Naše akce

Ministr zdravotnictví na Fakultě humanitních studií

Ve středu, 4. 4. 2018 v podvečer, navštívil naši Fakultu humanitních studií současný ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Ačkoliv už dávno mohli být doma, čekali na něj studenti i vyučující zdravotnických oborů a jistě toho nelitovali, nebo spíš nelitovaly, protože to byly většinou studentky. Dozvěděly se, co se zrovna řeší na Ministerstvu zdravotnictví a jaké kroky se plánují do budoucna.

Pan ministr zmínil klíčové priority svého resortu, jako např. eRecepty, zvyšování dostupnosti zdravotní péče, novelizaci zdravotnické dokumentace. Mezi další diskutovaná témata patřily např. kompetence či přetíženost sester ve zdravotnických zařízeních nebo jejich specifikace práce v domácí paliativní péči. „Kromě řešení těchto otázek je ale také potřeba posílit primární a sekundární prevenci a zvyšovat kvalitu a efektivitu poskytované péče, zejména u chronicky nemocných pacientů,“ zdůraznil pan ministr.

Studentky jistě potěšilo, že se pan ministr vážně zabývá problémy ve zdravotnictví, a neváhaly přidat svoje zkušenosti z praxe a představy o změnách k lepšímu. Pro obě strany to bylo příjemné a obohacující setkání.