Naše akce

Návštěva poslankyně na Fakultě humanitních studií

Fakultu humanitních studií (FHS) ve čtvrtek 22. 2. navštívila poslankyně Parlamentu ČR PaedDr. Alena Gajdůšková. Prohlédla si nové prostory U18, krátce pobesedovala s budoucími učitelkami v mateřských školách a jednala s děkankou doc. Anežkou Lengálovou o možnostech zapojení FHS do připomínkování nové legislativy týkající se kompetencí všeobecných sester.

„S vedením fakulty jsme se k podobným tématům setkali několikrát již v minulosti. Oceňuji snahu ovlivnit podmínky, za kterých budou jejich absolventi pracovat. Z druhé strany nám záleží na tom, aby se pacientům dostalo náležité péče.“, říká poslankyně a dodává: „Věřím, že ve stejném duchu budeme spolupracovat i v oblasti propojení zdravotní a sociální oblasti. FHS je jedním z mála pracovišť, kde jsou odborníci pro tuto oblast vzděláváni.“