Zástupci University of Sofia na Ústavu školní pedagogiky

V týdnu od 8. až 12. října 2018 v rámci projektu Formování doktorských center navštívili Fakultu humanitních studií UTB ve Zlíně kolegové z University of Sofia, Kliment Ochridski.

Pro získání nových zkušeností a monitoringu si vybrali Ústav školní pedagogiky FHS (ÚŠP), jehož pracovníci a doktorandi pro své zahraniční návštěvníky sestavili zajímavý program. Hosté navštívili univerzitní knihovnu, seznámili se s bibliografickou databází a diskutovali se studenty předškolní pedagogiky i doktorskými studenty. Dále pro ně pracovníci ÚŠP připravili prohlídku historického města Kroměříž či návštěvu Brna a zajistili návštěvu Základní školy v Horním Němčí. Představena jim byla Univerzitní mateřská škola Qočna, zúčastnili se kurzů Prostředky hudebního projevu, Odborná komunikace v cizím jazyce pro předškolní učitele nebo workshopu o metodice v pedagogických vědách. Na závěr týdenního programu nechyběl kulatý stůl s pracovníky i doktorandy Ústavu školní pedagogiky FHS, kteří se zúčastnili celého programu pro zahraniční hosty. Na závěrečném setkání účastníci kromě diskuze k celkovému zhodnocení návštěvy, vyslovili i zájem o další prohlubování spolupráce mezi pracovišti. Výsledkem pobytu zahraničních hostů je také výměna výzkumných a metodologických zkušeností v oblasti doktorského studia.