Přehled oborů na FHS

Bakalářský studijní program Ošetřovatelství, studijní obor Všeobecná sestra (kombinovaná forma)

Studijní program:Ošetřovatelství
Studijní obor:Všeobecná sestra
Typ studia:bakalářský 3-letý
Forma studia:kombinovaná
Garant studijního programu/oboru:

doc. MUDr. Miroslav Kala, CSc.

akademický pracovník - garant TEL:+420 576 038 155 E-mail: kala@utb.cz Kancelář:U18/541
Organizační garant programu/oboru:

PhDr. Pavla Kudlová, Ph.D.

Odborná asistentka TEL:+420 576 038 159 E-mail: kudlova@utb.cz Kancelář:U18/631
Přijímací zkoušky:Standardizované testy společnosti SCIO – odborný test z biologie

Směrnice k veřejně vyhlášenému přijímacímu řízení

Profil absolventa:
Absolvent bakalářského studijního oboru Všeobecná sestra dosáhne široké odborné erudice, která umožňuje vykonávat zdravotnické povolání ve státních i nestátních zdravotnických a sociálních zařízeních, domácí i komunitní péči.

Absolvent je oprávněn pracovat samostatně a jako člen multidisciplinárního týmu. Bude připraven kompetentně rozhodovat, řídit a nést zodpovědnost za realizaci všech fází ošetřovatelského procesu, bude schopen poskytnout aktivní a individualizovanou péči o zdravého i nemocného člověka.

Tento studijní obor je koncipován tak, že vytváří předpoklady pro adaptabilitu na požadavky v široké působnosti současné všeobecné sestry. Po získání praktických zkušeností se absolvent uplatní v oblasti vedení ošetřovatelského týmu na úrovni směnové, staniční sestry nebo sestry odpovědné za kvalitu poskytované ošetřovatelské péče. Má také všechny předpoklady spolupracovat na řešení aktuálních problémů v oblasti ošetřovatelství a podílet se na vědeckých a výzkumných úkolech.

Rozsah studia umožňuje uplatnění absolventů zejména v těchto oblastech:

• v ošetřovatelské péči ve státních i nestátních zdravotnických zařízeních poskytujících léčebně preventivní péči (lůžková i ambulantní složka);
  • v ošetřovatelské péči v ústavech sociální péče, jako jsou ústavy pro handicapované spoluobčany, domovy pro seniory, denní stacionáře;
  • v oblasti zdravotní výchovy na úrovni primární, sekundární a terciální prevence;
  • v poradenské činnosti a v edukaci klientů, skupin a členů jejich rodiny;
  • v samostatné práci v rámci domácí péče (po získání předepsané praxe);
  • při vedení ošetřovatelských týmů na úrovni staniční a směnové sestry (po získání praktických zkušeností);
  • výzkumu na úrovni sestry bakalářky.
Akademický rok 2019/2020
RočníkSpolečná e-mailová adresaRočníková/ový vyučující
1. ročníkkvs2019@seznam.czPhDr. Anna Krátká, Ph.D.
2. ročníkkvs2018@seznam.czPhDr. Anna Krátká, Ph.D.
3. ročníkkvs2017@seznam.czPhDr. Anna Krátká, Ph.D.

Vedoucí studijního oddělení TEL:+420 576 032 024 Mobil:+420 739 329 940 E-mail: studium-vedouci@fhs.utb.cz Kancelář:U18/113A