Přehled programů na FHS

Studijní program Anglický jazyk pro manažerskou praxi (prezenční forma)

Studijní program

Anglický jazyk pro manažerskou praxi

Forma studia

Prezenční

Délka studia, dosažený titul

3 roky; Bc.

Počet uchazečů v minulém akademickém roce

Počet přijímaných v minulém akademickém roce

Požadavky a předměty přijímací zkoušky

Uchazeči jsou přijímáni na základě výsledků v Národních srovnávacích zkouškách organizovaných společností Scio: odborný test z angličtiny, lze nahradit certifikátem na úrovni minimálně C1 (ne starším 5 let).

Přijímací řízení:

Směrnice k veřejně vyhlášenému přijímacímu řízení pro bakalářský studijní program Anglický jazyk pro manažerskou praxi

Obsah studijního oboru:

Studenti si v uvedeném oboru osvojí znalosti z oboru anglistiky a amerikanistiky a z odborných předmětů zaměřených na manažerskou praxi. Filologická část oboru zahrnuje studium jazyka pro komunikaci, lingvistická a kulturní studia, část odborná pak profesní předměty, jako jsou  překladatelství, komunikační praxe v českém jazyce, základy práva, základy financí, podniková ekonomika, management, marketing, sociologie a politologie. Obě součásti jsou rovnoměrně zastoupeny, a vytvářejí tak ideální výstupní profil studenta, který bude velmi dobře vybaven jazykově a zároveň ovládat manažerské obory. Odborně zaměřené předměty si mimo jiné kladou za cíl vybavit posluchače praktickými znalostmi pro práci v Evropské unii. Nedílnou součástí studijního programu je rovněž získávání dovedností v práci s výpočetní a informační technikou. Nabídka volitelných předmětů ve 3. ročníku je koncipována tak, aby umožnila zajímavě a prakticky doplnit znalosti získané v povinných předmětech v nižších ročnících.

Profil a uplatnění absolventa:

Absolventi studijního oboru Anglický jazyk pro manažerskou praxi získají znalosti, které jim umožní zastávat místo asistenta, manažera či referenta v soukromých i státních podnicích se zahraniční účastí, v peněžních ústavech, v zahraničním obchodě i ve firmách napojených na instituce komunikující v angličtině. Mohou se rovněž uplatnit v nižších řídicích funkcích, stejně jako překladatelé odborných, především ekonomických textů. Spojení znalostí jazyka a ekonomiky umožní absolventům vést jednání se zahraničními partnery, prezentovat firmu, výrobek nebo služby, vypracovávat obchodní dokumenty v angličtině (věcně, stylisticky, gramaticky a formálně správné).

Studijní referentka

Studijní referentka TEL:+420 576 038 008 E-mail: kramolisova@utb.cz Kancelář:U18/115A