Proběhlo

Den pro zdraví

Dne 26. 8. 2021 proběhl na ÚZV FHS UTB Den pro zdraví. Tato akce byla připravena pro děti zaměstnanců univerzity.

Cílem bylo naplnit program tak, aby se prolínaly aktivity spojené s pohybem, přemýšlením, kreativitou a zručností, které vedou k posílení zdraví. Celkem 20 dětí prokázalo, že se umí bavit, spolupracovat, tolerovat a pomáhat si, i když počasí neumožnilo prožít všechny plánované aktivity v městském parku.

Úkoly nebyly vůbec jednoduché, zvládnout našroubování matic v časovém limitu a procvičit jemnou motoriku rukou nebo projít trasu hvězdné chůze na chůdách, vyžadovalo koncentraci a taky trochu štěstí. Závěr Dne pro zdraví patřil vystoupení dětí, které předvedly správný postup hygieny a dezinfekce rukou v tanečním rytmu.

Jednotlivé aktivity byly ohodnoceny, děti odcházely s úsměvem smajlíka, diplomem a zaslouženým dárkem. Na programu se podílely studentky studijního programu Všeobecné Ošetřovatelství a akademičtí pracovníci ÚZV FHS UTB ve Zlíně.