pro studenty i zaměstnance UTB

Jak funguje Evropský parlament. Aktuální směřování a dění v EU.

V pátek 24. 2. 2023 v době od 10 do 11.30 hod. proběhne v prostorách auly FHS UTB (budova U18) přednáška a diskuze s europoslancem Tomášem Zdechovským. K debatě o aktuálním směřování a dění v EU jsou srdečně zváni studenti, pedagogové i ostatní zaměstnanci UTB.

Stěžejní téma přednášky je orientováno na systém fungování institucí EU, především Evropského parlamentu. Další naléhavou oblastí je posílení bezpečnosti a obrany EU v příštím desetiletí, problematika dezinformací, migrace a armády.

Tomáš Zdechvoský vstoupil na politickou scénu v roce 2006, kdy se stal členem KDU-ČSL. Jeho motivace byla od počátku jasná: „Uvědomil jsem si, že pokud chci něco opravdu změnit, musím toho být pevnou součástí. Dostal jsem se i na stáž do Evropského parlamentu, který mě na první pohled nadchnul. Hned jsem věděl, že se tam chci jednou vrátit“.

O tři roky později pak do Evropského parlamentu poprvé kandidoval. Přes první neúspěšný pokus se stal v roce 2014  europoslancem. V roce 2019 tento post ve volbách znovu obhájil.