Martin Škaroupka, 3. ročník, Všeobecná sestra

Martin chce dělat intenzivní medicínu, sám se přihlásil do první linie!

Na odběrovém místě nedaleko sídla záchranky ve Zlíně odebírá pacientům vzorky z nosohltanu a pomáhá s administrativou.

“Ráno v sedm přijdu, nastrojím se a už jsou tady první lidi, odebereme vzorky a postupně kolem té deváté přichází čím dál víc zájemců až do toho odpoledne, potom už je menší nával,” popisuje student-zdravotník.

Denně se potká s několika desítkami lidí, u nichž mají hygienici podezření na nákazu koronavirem. Dobrovolnou práci místo zrušené výuky ve škole si zatím užívá a bere ji jako nejlepší možnou praxi v této době.

“Bez dobrovolníků bychom si to nedovedli představit, pomáhají nám v odběrové místnosti, ať už studenti nebo sestřičky z jiných oddělení,” oceňuje pomoc Monika Dlesková, vrchní sestra urgentního příjmu a koordinátorka odběrů zlínské krajské nemocnice.

Řada dobrovolníků navíc přišla do nemocnice pomáhat ještě před tím, než je k tomu vyzvala vláda a ministerstvo zdravotnictví.

Zdroj: https://tn.nova.cz/clanek/martin-chce-delat-intenzivni-medicinu-sam-se-prihlasil-do-prvni-linie.html