IGA-K-TRINITY

Podpora nadaných a aktivních studentů studijního programu Sociální pedagogika: Soutěž o nejlepší preventivní program pro ZŠ

• Registrační číslo: IGA-K-TRINITY/008
  • Řešitel: doc. Mgr. Jakub Hladík, Ph.D.
  • Doba řešení projektu: 1. 12. 2021 – 31. 05. 2022

Anotace: Projekt je zaměřen na podporu nadaných a aktivních studentů Sociální pedagogiky formou soutěže o nejlepší preventivní program pro ZŠ se zaměřením na kyberbezpečnost, drogovou prevenci, prevenci šikany, nebo zkvalitňování komunikace žáků a klimatu třídy. Výstupy projektu budou přímo uplatnitelné ve školní praxi. V současné koronavirové krizi, kdy Česká školní inspekce odhaluje zvyšující se výskyt sociálně-pedagogických problémů ve školách, je třeba přinášet konkrétní prakticky uplatnitelná řešení. Studenti budou formou soutěže motivováni k vytvoření kvalitních projektů. Projekty budou veřejně prezentovány formou instalace posterů ve foyer budovy U18. Vybrané projekty budou finančně ohodnoceny, nejlepší projekt bude realizován ve vybrané škole pod odborným dozorem řešitelského týmu. Ostatní kvalitní projekty budou shrnuty v dokumentu, který bude zveřejněn na webu FHS a bude dán školám volně k dispozici. Projekt podpoří také popularizaci studijního programu Sociální pedagogika, který je stěžejním programem FHS UTB.