FHS žije v předvánočním čase dobročinností a charitou

Charitativní projekty, které FHS v tomto roce pořádá, ještě nejsou zcela za námi, letošní největší dobrý skutek jsme však vykonali v průběhu tohoto týdne. V rámci Dobročinného bazaru a Vánoční hvězdy letos FHS vybrala krásných 74 084,- Kč!

Částka 19 824,- Kč, kterou jsme shromáždili v průběhu 29. a 30. listopadu, putuje na konto neziskové organizace AHC Odlehčovací centrum Vizovice z.ú., která díky shromážděným prostředkům poskytuje svým klientům pečovatelskou a odlehčovací službu, poradenství nebo kompenzační pomůcky nezbytné pro zajištění pacientů v domácnosti.

Nebývalou odezvu letos získal tradiční prodej vánočních květin. Zapojily se všechny fakulty a součásti UTB. Rekordní výtěžek z akce činí 54 260,- Kč. Získané peníze posíláme na podporu Šance Olomouc, která pomáhá nemocným dětem již od roku 1998.  Tato instituce využívá získané prostředky pro potřeby dětí, které se léčí na Hemato-onkologickém oddělení Dětské kliniky Fakultní nemocnice v Olomouci.

Do výtěžku bazárku přispěli také studentky a studenti FHS při návštěvě Adventní kavárny, kde shromáždili  částku 1905,- Kč.

Akce se jako vždy setkaly s velkým ohlasem, a proto se již nyní těšíme, že budeme moci prostřednictvím bazárku i charitativní sbírky Vánoční hvězda pomáhat  i v příštím roce.

Děkujeme Vám všem, kdo jste jakýmkoliv způsobem přispěli a ukázali tak, že Vám nejsou lhostejné lidské osudy. Velké poděkování patří studentkám Lucii, Vendule, Andrei a Barboře z Ústavu zdravotnických věd, které se do aktivit aktivně zapojily, a pomohly tak s jejich realizací.

Děkujeme, že s námi pomáháte!

Vaše FHS