Bílá pastelka podporuje nevidomé

Ústav pedagogických věd Fakulty humanitních studií UTB ve Zlíně se i letos zapojil do tradiční sbírky Bílá pastelka, kterou organizují Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR ve spolupráci s Tyfloservisem a TyfloCentrem. Tato organizace poskytuje služby lidem se zrakovým postižením, hájí jejich práva a usiluje o osvětu veřejnosti o životě s tímto hendikepem.

Sbírka probíhá v těchto dnech, a to od 14. do 16. října. Bílou pastelku je možné zakoupit téměř ve všech městech a obcích v ČR. Přispívat můžete i prostřednictvím bankovního převodu nebo QR kódu. Výtěžek sbírky bude věnován na výuku chůze s bílou holí, výcvik vodicích psů, digitální knihovnu nebo na zaměstnávání osob se zrakovým postižením.

V ulicích Zlína a okolí jsou do sbírky zapojeni studenti programu Sociální pedagogika. Jejich dobrovolnická činnost a ochota pomáhat nevidomým a slabozrakým si zaslouží velké poděkování.