Podpora příjezdů zahraničních akademických a vědeckých pracovníků na UTB ve Zlíně – návštěva ze Slovenska.

V rámci programu Erasmus+ navštívila Ústav školní pedagogiky PaedDr. Bočková, PhD. z Katedry matematiky Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Společně se studentkami oborů Učitelství a Matematiky představila myšlenku matematických procházek prostřednictvím unikátní aplikace MathCityMap, kterou si měli možnost prakticky vyzkoušet i samotní akademičtí pracovníci. Potenciál platformy spočívá zejména v interaktivitě, zvýšení zapojení žáků, podpoře kritického myšlení a kompetence k řešení problémů. Přínosy aplikace se však neomezují pouze na matematiku, ale mohou být rozšířeny i v kontextu interdisciplinarity. Návštěva ze Slovenska tak byla obohacující zkušeností, která podpořila význam mezinárodních výjezdů a sdílení inovací v rámci odborné komunity.