Přehled programů na FHS

Bakalářský studijní program Ošetřovatelství, obor Všeobecná sestra (kombinovaná forma) – dobíhající akreditace

Studijní program: Ošetřovatelství
Typ studia: bakalářský 3-letý
Forma studia: kombinovaná
Garant studijního programu:
Organizační garant programu:

PhDr.Mgr. Pavla Kudlová, Ph.D.

Odborná garantka studijního programu TEL:+420 576 038 166 Mobil:+420 733 690 507 E-mail: kudlova@utb.cz Kancelář:U18/628
Přijímací zkoušky: Standardizované testy společnosti SCIO – odborný test z biologie

Směrnice k veřejně vyhlášenému přijímacímu řízení

Profil absolventa:
Absolvent bakalářského studijního oboru Všeobecná sestra dosáhne široké odborné erudice, která umožňuje vykonávat zdravotnické povolání ve státních i nestátních zdravotnických a sociálních zařízeních, domácí i komunitní péči.

Absolvent je oprávněn pracovat samostatně a jako člen multidisciplinárního týmu. Bude připraven kompetentně rozhodovat, řídit a nést zodpovědnost za realizaci všech fází ošetřovatelského procesu, bude schopen poskytnout aktivní a individualizovanou péči o zdravého i nemocného člověka.

Tento studijní obor je koncipován tak, že vytváří předpoklady pro adaptabilitu na požadavky v široké působnosti současné všeobecné sestry. Po získání praktických zkušeností se absolvent uplatní v oblasti vedení ošetřovatelského týmu na úrovni směnové, staniční sestry nebo sestry odpovědné za kvalitu poskytované ošetřovatelské péče. Má také všechny předpoklady spolupracovat na řešení aktuálních problémů v oblasti ošetřovatelství a podílet se na vědeckých a výzkumných úkolech.

Rozsah studia umožňuje uplatnění absolventů zejména v těchto oblastech:

• v ošetřovatelské péči ve státních i nestátních zdravotnických zařízeních poskytujících léčebně preventivní péči (lůžková i ambulantní složka);
  • v ošetřovatelské péči v ústavech sociální péče, jako jsou ústavy pro handicapované spoluobčany, domovy pro seniory, denní stacionáře;
  • v oblasti zdravotní výchovy na úrovni primární, sekundární a terciální prevence;
  • v poradenské činnosti a v edukaci klientů, skupin a členů jejich rodiny;
  • v samostatné práci v rámci domácí péče (po získání předepsané praxe);
  • při vedení ošetřovatelských týmů na úrovni staniční a směnové sestry (po získání praktických zkušeností);
  • výzkumu na úrovni sestry bakalářky.
Akademický rok 2019/2020
Ročník Společná e-mailová adresa Ročníková/ový vyučující
1. ročník PhDr. Anna Krátká, Ph.D.
2. ročník PhDr. Miroslava Kubicová, PhD.
3. ročník PhDr. Pavla Kudlová, PhD.

Ing. Pavla Lečbychová

Vedoucí studijního oddělení, Tutor pro studenty se specifickými potřebami TEL:+420 576 032 024 Mobil:+420 739 329 940 E-mail: studium-vedouci@fhs.utb.cz Kancelář:U18/113A