Přehled programů na FHS

Studijní program Zdravotně sociální péče (prezenční forma)

Studijní program: Zdravotně sociální péče
Typ studia: bakalářský 3-letý
Forma studia: prezenční
Garant studijního programu/oboru:

prof. RNDr. Jaroslava Pavelková, CSc.

Odborná garantka studijního programu TEL:+420 576 038 155 E-mail: jpavelkova@utb.cz Kancelář:U18/541
Organizační garant programu/oboru:

Mgr. Michaela Zichová

Asistentka TEL:+420 576 038 163 E-mail: vasko@utb.cz
Přijímací zkoušky: Standardizované testy společnosti Scio: odborný test – obecné studijní předpoklady (OSP).

Směrnice k veřejně vyhlášenému přijímacímu řízení

Profil absolventa:
Za výkon povolání zdravotně sociálního pracovníka se považuje činnost v rámci preventivní, diagnostické a rehabilitační péče – v oblasti zdravotně sociální, též činnost v oblasti specifické ošetřovatelské péče – při uspokojování sociálních potřeb klienta. Absolvent bude vykonávat odbornou činnost v oblasti sociální práce ve zdravotnictví. Bude působit jako zdravotnický pracovník s profesními kompetencemi v oblasti zdravotně sociální péče. Bude provádět sociální šetření, zabezpečovat sociální agendu, provádět sociální poradenství, analytickou, metodickou a koncepční činnost ve zdravotně sociální oblasti, a vykonávat odborné činnosti v zařízeních poskytujících zdravotně sociální péči, včetně prevence a depistážní činnosti, krizové pomoci, sociálního poradenství a sociální rehabilitace.

Absolvent se může uplatnit v těchto zařízeních/oblastech:

• státní i nestátní zdravotnická zařízení (na úseku akutní i dlouhodobé péče);
  • léčebny pro dlouhodobě nemocné;
  • hospicová zařízení;
  • psychiatrické léčebny;
  • kojenecké ústavy;
  • denní stacionáře;
  • agentury domácí péče;
  • státní správě;
  • neziskové organizace, občanská sdružení a nadace;
  • charitativní instituce.
Akademický rok 2023/2024
Ročník Společná e-mailová adresa Ročníková/ový vyučující
1. ročník zsp_2023@fhs.utb.cz Mgr. Marcela Dolejšová