Nabídka studia

Bezpečnost pacientů a kvalita péče v zařízeních poskytujících zdravotní služby

Certifikovaný kurz

Současná doba klade stále větší nároky na kvalitu a efektivitu poskytované ošetřovatelské péče. Absolvování kurzu poskytne frekventantům ucelený komplex teoretických vědomostí i praktických dovedností v oblasti kvality poskytované péče. Význam kurzu spočívá rovněž v usnadnění pochopení významu, principů a cílů řízení kvality a bezpečí ve zdravotnických zařízeních.

Cílem vzdělávacího programu je seznámit nelékařské zdravotnické pracovníky s 11 tématy zaměřenými na bezpečí pacientů. Certifikovaný kurz připraví jednotlivce k získání zvláštní odborné způsobilosti v oblasti kvality a bezpečí zdravotní péče v zařízeních poskytujících zdravotní služby. Účastníci pochopí pojmy a principy bezpečnosti pacientů a získají důležité informace o tom, jak identifikovat rizikové oblasti, jak vyhodnotit závažnost identifikovaných rizik a provádět jejich prevenci a analýzu.

Vstupní a další požadavky:

Odborná způsobilost k výkonu povolání nelékařského zdravotnického pracovníka dle zákona č. 96/2004 Sb. v níže uvedených profesích:

• Všeobecná sestra
  • Dětská sestra
  • Porodní asistentka
  • Ergoterapeut
  • Zdravotní laborant
  • Zdravotnický záchranář
  • Nutriční terapeut
  • Fyzioterapeut
  • Radiologický asistent

Rozsah kurzu: 43 hodin, z toho 23 hodin kontaktní výuky a 20 hodin e-learning.

Termín: bude upřesněn

Cena: bude upřesněna

Max. počet účastníků v jednom kurzu je 25.

Kontaktní osoba a garant kurzu

PhDr.Mgr. Petr Snopek, PhD. MBA

odborný asistent TEL:+420 576 032 012 Mobil:+420 725 508 554 E-mail: snopek@utb.cz Kancelář:U18/618, U18/627 - tel: +420 576 038 152