TAČR

TA ČR – Program ÉTA

Nálepkování intelektově nadaných dětí ve školním prostředí

• Reg. č.: TL03000191
  • Řešitel: Mgr. Eva Klimecká, Ph.D.
  • Doba řešení projektu: 1. 4. 2020 – 31. 3. 2023
  • Anotace: Rozvoj péče o nadané děti je vedle benefitů spojen i problémy, které souvisejí s nešetrným zacházením s nálepkou „nadaný“. Nálepkování negativně ovlivňuje rozvoj nadaného dítěte, zasahuje i široké okolí. Cílem projektu je identifikovat a analyzovat jevy podporující (nevhodné) nálepkování nadaných dětí ve školním prostředí, navrhnout a v praxi ověřit metodiku eliminující nálepkování, ukotvit zjištěnou teorii a aktivně šířit výsledky odborné pedagogické veřejnosti. Řešitelský tým je složen ze zástupců základních i hraničních pedagogických a psychologických disciplín. Výstupy jsou 2 články v odborném periodiku (Jsc), uspořádání workshopů (W), konference (M) a tvorba metodiky pro učitele (NmetC).