IGA-K-TRINITY

Závislost jako ranhojič aneb prevence od mateřských škol až po univerzitu

• Registrační číslo: IGA-K-TRINITY/2022-23/005
  • Řešitel: PhDr. Mgr. Bc. Barbora Plisková, Ph.D.
  • Doba řešení projektu: 1. 12. 2022 – 31. 05. 2023

Anotace: Cílem projektu je inovace metod výuky akademických pracovníků zaměřující se na protidrogovou výchovu u vysokoškolsky vzdělávajících se studentů učitelství mateřských a základních škol. Studenti učitelství mohou sami závislosti propadnout, ale zároveň mají být jako učitelé vzorem zdravého životního stylu a tvůrci bezpečného prostředí dětí.

Projekt cílí na zlepšení metod výuky a posilnění schopností a dovedností studentů čelit zátěžovým situacím a zároveň na poskytnutí nástrojů a strategií ke kvalitní realizaci protidrogové výchovy na školách mateřských a základních. Výstupem projektu bude kromě zrealizovaných workshopů i skriptum, které může být využito nejen akademiky, studenty, ale i dalšími zájemci jako kvalitní informační materiál a zdroj inspirace.