Úspěšní absolventi FHS

Mgr. Vendula Soldánová (roz. Macháčková)

Absolventka Fakulty humanitních studií UTB ve Zlíně z r. 2015, studijní obor Sociální pedagogika.

„Studium oboru Sociální pedagogiky jsem vnímala jako obrovské jeviště, na kterém jsem režisérem, stačí si vybrat hru…

Široké pole působnosti sociálního pedagoga je velkou výhodou, student se profiluje během studia
a praxe si vybírá přesně dle svého zájmu.

Od začátku jsem věděla, že chci pracovat s mládeží, chci pomáhat růst, motivovat a pozitivně formovat osobnosti mladých lidí. Během studia jsem dlouhodobě externě působila v dětském domově. Dětské domovy se také staly mým ústředním tématem bakalářské i diplomové práce. V tomto prostředí jsem zůstala i po dokončení magisterského studia a nastoupila jsem jako kmenová vychovatelka v brněnském dětském domově. Protože pod mým vedením dětská skupina vykazovala úspěchy, mimo jiné v oblasti vzdělávání, rozhodla jsem se rozšířit svou praxi a práci s mládeží jsem přesunula na pedagogickou půdu střední školy.

Nyní pracuji na Střední zdravotnické škole Brno, Jaselská, kde zastávám funkci předsedkyně metodického sdružení pro obor sociální činnost a vyučuji jak zdravotnické, tak sociální obory. Tato práce mě velmi naplňuje, a pokud svým výchovně-edukačním působením zanechám pozitivní stopu alespoň
v některých žácích, vím, že to má velký smysl!“