Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

Centrum jazykového vzdělávání

O ústavu

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně (UTB) se mimo jiné pyšní tím, že je bilingvní, tj. dvojjazyčná: čeština a angličtina jsou zde tedy na stejné úrovni. Anglicky se totiž na rozdíl od češtiny domluvíte všude na světě. A víte proč? Velká Británie v době svého rozmachu měla kolonie po celém světě, kde šířila svůj jazyk a zaváděla angličtinu jako jazyk úřední.

A právě Centrum jazykového vzdělávání (CJV) zajišťuje jazykové vzdělávání na všech fakultách UTB a nabízí studentům univerzity kurzy nejen v angličtině, ale také v němčině, francouzštině, ruštině a španělštině.

Čím dál víc našich absolventů se zajímá o práci ve firmách se zahraniční účastí, kde je znalost angličtiny nezbytností. Pokud se kromě angličtiny můžete pochlubit i znalostí jiných světových jazyků, přičtete si další body a vaše šance získat zaměstnání snů porostou.

Jak obstát v dnešní obrovské konkurenci? Jít štěstí a úspěchu na trhu práce naproti a již během studií myslet na budoucnost. Kvalitním zvládnutím světového jazyka si otevřete dveře do malých a středních firem, s více jazyky pak i do velkých mezinárodních společností.

Ve firmách bývá zvykem, že zaměstnavatel po svých pracovnících vyžaduje nejen znalost angličtiny, ale současně doklad o jazykových schopnostech. Ani jedno díky CJV není problém, protože centrum všem studentům UTB usnadňuje vstup na trh práce tím, že z univerzity mohou odejít s mezinárodním jazykovým certifikátem Cambridge. Vyučující CJV organizují a vedou na každé zlínské fakultě semináře, které zájemce připravují na samotné zkoušky, a ty pak studenti skládají přímo na půdě UTB.

Potřebujete zdokonalit jazyk kvůli práci? Nestačí vám hodiny jazyka ve škole? CJV poskytuje další kurzy pro studenty, zaměstnance i širokou veřejnost.

Umíte skvěle prezentovat a rádi byste vyzkoušeli, jak obstojíte v tvrdé konkurenci? Jako studenti UTB máte možnost zúčastnit se prestižní celouniverzitní soutěže Show-off / Zeig dich, kterou CJV pořádá.

Máte kolem sebe seniory, kteří mají zájem o další studium jazyků, a chtějí poznat univerzitní prostředí? Doporučte jim jazykové kurzy i pro Univerzitu třetího věku (U3V).

 

Činnost CJV tedy můžeme shrnout do několika bodů:

  • Světové jazyky pro studenty
  • Moderní výuka
  • Zkušení lektoři
  • Mezinárodní projekty
  • Příjemné prostředí
  • Nabídka jazykových kurzů pro veřejnost

Váš úspěch odstartuje LANGUAGE CENTRE.

Fakulty a součásti

Zavřít