Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

Ústav školní pedagogiky

O ústavu

Přemýšleli jste někdy o tom, proč chce být v dětství tolik malých slečen paní učitelkou? Odpověď není nijak složitá, měly před sebou vzor; vzor, ke kterému vzhlížely a podle kterého se snažily chovat.

Ne každému se podaří splnit si svůj dětský sen a být tím, kým si v mládí přál. Učitel ovlivňuje novou generaci už od mateřské školy. Děti jsou v tomto věku tím nejvděčnějším publikem a každý podnět nasávají jako houba, jsou velmi tvárné a je povzbudivé sledovat, jak se pod správným vedením rozvíjejí.

Učitel na základní škole to má o něco komplikovanější, protože práce s dospívajícími vyžaduje pevnou ruku, ale současně porozumění a takt. Učitel na základní škole musí být nejen profesionálem, ale i tak trochu hercem a kamarádem. Při tomto povolání se nikdy nebudete nudit a tato profese nikdy nebude jednotvárná.

Střední škola vyžaduje zase jiný přístup. Středoškolák si začíná uvědomovat, že může odejít do světa a právě učitelé na střední jsou těmi prvními, kteří tyto pomyslné dveře pootevírají. Studenty směrují tím správným směrem a motivují k dosažení cílů – čím vším můžou být, čeho všeho mohou v životě dosáhnout.

A jsme zpátky u vzorů, o které je v dnešní době taková nouze – Ústav školní pedagogiky vás připraví na dráhu učitele ve školkách a na základních školách. Splňte si svůj dětský sen a staňte se i vy vzorem pro další generace malých i větších.

Pojďme společně zvýšit prestiž učitelského povolání a dokažme, že společnými silami stojí za to se malým a mladým věnovat, naučit je překonávat překážky a předat jim ze sebe to nejlepší.

Staňte se našimi kolegy!

Fakulty a součásti

Zavřít